Huawei mobil cihaz sahipleri tepkili!

Pekin’e istihbarat sağladığı bilgileri ve buna bağlı olarak ortaya çıkan resmi delillerin olduğunu açıklayan ABD yönetimi tüm dünyada Huawei kullanımını banladı. Evet banladı. ABD yönetimi Çin’e karşı dünyadaki gücünü gösterdi ve kendilerine karşı istihbarat toplayan ve kendi ABD teknolojisini çaldığı açıklanan Huawei ve benzer markaların bu konuda yaşayacakları durumun böyle hareket etmeye devam ederse bundan farksız olacağı mesajını vermiş oldu.

Pekin destekli olduğu bilinen Huawei bugün izole olmaya başladı. Tüm dünya devlerinden olumsuz yanıtlar almaya, ihalelere katılamamaya ve katılmak istese bile alınmamaya başladı. Huawei bu konuda ABD’de satışların yasak olmasından sonra dünyada da satış yapmasının önüne geçen bazı engeller getirilmesi ile birlikte milyonlarca akıllı cep telefonu kullanıcısının Google yeni sürüm güncellemelerine erişiminin olmayacak olduğunu doğrulamış oldu.

Android 10 işletim sistemi geldiği zaman P30 Pro sahiplerinin bu güncellemeleri alamayacak olması şimdiden cihazların değerinde %50’yi aşan oranlarda ikinci el düşüşlerine sebep oldu. Yeni Huawei modellerini satın alanlar ise bu süreçte ciddi satın alma masraflarına maruz kalmaktalar.

İlişkili Yazılar