Apple iPhone modellerini yavaşlatmadan önce uyaracak

Apple, yayınladığı açıklamasında iPhone modellerini yavaşlatmadan önce yeni güncelleme yapılmadan önce cihazların yeni güncelleme nedeni ile yavaşlayabileceği konusunda iPhone kullanıcılarını uyaracak olduğunu açıkladı. Apple’ın bu kararının arkasında ABD’de ve diğer ülkelerde yaşadığı yasal sorunlar var. ABD’de Apple’a karşı yeni cezaların bu yavaşlatma işlemlerinden dolayı yolda olduğu ve geçmişte milyarlarca dolarlık yasal zararın gelecekte de yasal davalar devam ettiği sürece mümkün olabileceği için kullanıcıları uyarmanın Apple için ”kendisini garanti altına alma, yasalardan koruma” yöntemi olarak uygulanacak olduğu açıklandı.

Apple, bu sebeple kullanıcıları her güncellemede değil, sadece iPhone modellerinin yavaşlayacak olduğu güncellemeler yapılacak olduğunda kullanıcıları uyararak bu güncellemeden dolayı bir yavaşlık olabileceğini ‘güncelleme detayları-hakkında’ kısmında belirtecek ve güncellemenin yapılmasını önleme hakkını kullanıcılarına sunacak.

Apple’ın bu ve buna benzer kararlarının gelecekte de devam edebilecek olduğu için iPhone sahiplerinin dikkatli olması, aksi durumda cihazlarını yavaşlatacak olan yeni güncellemeler nedeniyle gelecekte işlemlerini yaparken takılma ve sorunlar ile karşı karşıya kalmaları mümkün olabilir. Apple her yıl cihazlarını yavaşlatabilir.

İlişkili Yazılar