Huawei CEO’su Richard Yu: 2020’de işletim sistemimiz geliyor!

Huawei CEO’su Richard Yu, ülkesinde şirket mühendisleri ile görüşmeler yaptıklarını ve bu görüşmelerin sonrasında işletim sistemlerinin 2020 yılında hazır olacağını, birinci veya ikinci çeyrekte yeni mobil ve PC modelleri için Huawei işletim sisteminin hazır olacağını açıkladı. İşletim sisteminin nasıl bu kadar kısa sürede hazırlanacak olduğu ve ne kadar verimli olabileceği hakkında açıklama yapılmadı.

ABD’nin Google ve diğer şirketleri ile tüm dünyada Huawei adı altında olan tüm sözleşmeleri iptal ettirmesinin ardından Huawei cihaz alanların yeni güncellemelere erişimi olmayacağı, mevcut Android işletim sistemli cihazların Huawei işletim sistemi ile değiştirilemeyecek olduğu için binlerce dolarlık yeni akıllı telefonların çöpe gidecek olduğu açıklamaları peş peşe gelmişti.

ABD’nin Google aracılığı ile Huawei’yi banlaması ve Google sistemlerine erişimini engellemesinden kısa bir süre sonra kendi uygulama mağazasını ve işletim sistemini geliştirecek olduğu açıklanmış, Huawei CEO’su Richard Yu bu açıklamaları bugün doğrulayan açıklamaları ile gündeme gelmişti. Yeni işletim sistemine uygulama desteğinin verilip verilmeyecek olduğu hakkında ise henüz şirket yöneticileri tarafından açıklama yapılmadı.

İlişkili Yazılar