Samsung fırsatı iyi değerlendirebilir

Samsung en büyük teknoloji devleri şirketleri arasında olan Huawei’nin banlanmasının ve dünyanın birçok ülkesinde kullanılamayacak hale getirilmesinden dolayı ciddi bir fırsata sahip. Telefon üreticisi olmakla sınırlı kalmayan Samsung, bu konuda oldukça iyi kararlar alarak bu fırsattan istifade ABD pazarı dışında pazar payını artırabilir.

Pazar payını artırması demek Samsung’un güç kazanarak daha fazla pazar payına sahip olması ve servetini artırması markanın potansiyel olarak yapabileceklerinin sınırının artmasında rol oynayabilir. Markanın telefon ve bilgisayar satışları hakkında henüz bilgisayar satışları olmasa da birçok farklı ürünü tedariki konusunda Huawei markasının yerini alabilecek olduğu belirtiliyor. Markanın Çin’de diğer ülkelerde satışlarının artacak olduğu, Çin’de markaya bakış açısının değişmeyecek olduğu belirtiliyor.

Marka diğer markalara göre daha bilinir olmasının da popüler olması ve satış kapsamında ürünlerinin her çeşit insan tarafından alınabilir olması ile gelecek 1 yıl kadar sürede büyük bir güç potansiyeli elde edebilir. Markanın ciddi anlamda değeri yükselebileceği belirtilen donanım parçası konusuna da el atarak üretimi devralabileceği konuşuluyor.

İlişkili Yazılar