Apple’ın ABD ve Avrupa satışları rekor kırabilir

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın rekor sayıda satış yapmasının gündeme gelebileceği uyarısı yapılıyor. ABD’li dev şirketlerin Apple’a karşı tüm mobil cihazlarının satış rakamlarının düşük kalırken Apple’ın bir rakibi olan Huawei markasının da engel olmaktan kalkmış olmasının markanın satış rakamlarında oldukça yüksek artışlara sebep olabileceği belirtilmekte. Yasal olarak Huawei sahalara geri dönemeyeceğinden Apple’ın önünde bir yer daha açılmış oldu.

Apple yakın zamanda satışlarını Avrupa’da artırabilir. Apple’ın Avrupa’daki satışlarının artması için bir engelin daha kalkması sonrasında şirketin satışları konusunda yeni rekorların kırılıp kırılmayacağı henüz sonucu bilinmeyen bir konu.

Samsung Avrupa satışlarını Android tercih eden kullanıcılar nedeniyle artıracak olsa da markaların satış rakamlarında bir artış olması 2 en önemli mobil cihaz üreticisi olan Apple ve Samsung’un belirgin bir satış rakamı artışı görmesi de çok normal. Huawei değişimi kampanyasından yararlanan kişi sayısının artması bu konuda önemli bir rol oynayacak.

İlişkili Yazılar