Avrupa’da Android revaçta

Avrupalı tüketiciler Android işletim sistemini tercih ediyor. iPhone modellerinin tercihi yüksek fiyatlar ve kapalı işletim sistemi olması nedeniyle gençler tarafından revaçta tutulsa da Android orta yaş ve yaşlı gruplar tarafından daha fazla kullanılıyor. Avrupa Birliği üyesi ülkelerin büyük bölümü Android işletim sisteminden başka işletim sistemini tercih etmeyecek olduklarını açıklayan kişilerin çoğunluğundan oluşuyor.

Android işletim sisteminin ne kadar popüler olduğu konusunda ise Avrupa’da yapılan araştırmalar 4/3’e yakın oranda Android’in tercih edildiğini, iOS ve Android işletim sistemi dışında işletim sistemi kullanmayacak olduğunu belirtenlerin sayısının yükselmeye devam ettiğini doğruluyor

Huawei tarafından yaptırılan çalışmalarda da Android dışında başka işletim sistemi kullanmak istemediğini belirtenlerin sayısında belirgin bir artış olduğu ve bu sayının giderek daha fazla artabilecek olduğu ortaya çıktı. Android ve iOS dışında yeni bir Huawei işletim sisteminin çıkması Avrupa’da tercihleri değiştirmeyecek, aksine daha fazla Android ve iOS cihazların satışlarında artışa güvenlik gerekçesi sebebiyle yol açabilir.

İlişkili Yazılar