Huawei ve Samsung satışlarda rekor kırdı

Huawei ve Samsung markasının cihaz satışlarının yakın zamanda yapılan son satış rakamı açıklamalarına göre Apple’ı geride bıraktıkları açıklandı. Huawei ve Samsung markasının Apple’ı geride bırakması ile beraber 2 şirketin rekor kırdığı, yakın zamanda ise Huawei markasının satışlarının son sıralara gerilemek zorunda kalabilecek olduğu ve yılın geri kalanında cihaz
satışlarının büyük bir hızla düşecek olduğu iddia edildi.

ABD’nin Huawei markasını satış dışı bırakmasından sonra cihaz satışları bir anda düşerek neredeyse kimsenin ”yüzüne bakmadığı” bir duruma giren Huawei bu zorlu günlerde ne yapacak bilinmiyor. Markanın şimdilik Apple’ı geçen satış rakamlarına rağmen kazancının Apple’dan çok daha az olduğu belirtildi.

Apple en çok kazanan şirket

Apple ise tüm markalardan daha haymana escort fazla para kazanan şirketler sıralamasında ilk sırada. Apple’ın kar oranları diğer 2 markaya göre çok daha fazla olduğu için şirketin satış rakamları 3. en büyük satış rakamları sıralamasında olsa da değerini ve servetini mevcut seviyeden daha yüksek seviyelere çıkarabilecek durumda. Apple ve Samsung markasının her ülkede satışı var.

İlişkili Yazılar