Google Haritalar ile trafik cezalarından kurtulun!

Google Haritalar ile trafik cezalarından kurtulun!

Google Maps artık herkesin bildiği navigasyon uygulamalarından biri. Özellikle bulunduğumuz bölgedeki yerler hakkında bizlere çok detaylı bilgiler verebilen Google Haritalar’a kullanıcılara bölgedeki hız limitleri ve radarlar hakkındabilgi verebilme özelliği geliyor.

Google, 40’tan fazla ülkede hem sabit hem de mobil radar konumlarını sınırlı test aşamaları için Haritalar’a eklediğini açıkladı.

Radar özelliklerinin Waze Navigasyon’dan Google Haritalar’a benzetilmiş olması dikkat çekiyor. Yeni hız sınırı işaretlerinin Haritalar içindeki yerleşimi de belli oldu. Göstergeler uygulamanın alt köşesinde bulunuyor, sabit veya mobil radarlar takip edilen yol üzerinde küçük simgeler olarak görünüyor.

Radar özelliğinin kullanıma sunulduğu ülkeler: Avustralya, Brezilya, ABD, Kanada, İngiltere, Hindistan, Meksika, Rusya, Japonya, Andorra, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çekya, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İsrail, İtalya, Ürdün , Kuveyt, Letonya, Litvanya, Malta, Fas, Namibya, Hollanda, Norveç, Umman, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Slovakya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, Tunus ve Zimbabwe olarak sıralanıyor.

Fransa ve Almanya gibi ülkelerde radarlar hakkında bilgi verilmesi illegal olduğu için Google Maps bu yerlerde radar bilgileri özelliğine yer veremiyor.

Hem iOS hem de Android kullanıcıları yeni özelliklerden yararlanabiliyor. Şu an için sadece Android kullanıcıları sabit radar ve mobil radar konumunu bildirebiliyor. Google, hız sınırı ve radar görüntüleme özellikleriyle kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmek istiyor.

İlişkili Yazılar