Apple Watch özgür oluyor!

Apple Watch 4 ve yeni gelecek olan akıllı saatlerini daha büyük satış rakamlarına erişmesi için destekleyen Apple, Eylül 2019’da yapılacak olan tanıtımla Apple Watch 4 ve diğer modellerin iPhone modellerinden bağımsız çalışabilmesi için ek bir çaba harcayacak. Apple’ın bu çabası konusunda iPhone modellerine hep bağlı olan ve iPhone olmadan pek bir işe yaramayan akıllı saat modellerinin bu sayede daha güncel ve daha bağımsız olması hedeflenecek.

Akıllı saat ve akıllı giyilebilir ürün satışları konusunda dünyada en fazla satış yapan şirket olarak bilinen Apple’ın bu yeni hamlesi akıllı saatlere sahip olan kişilere yeni modellere geçmeleri için bir fırsat tanıyacak ve yeni Apple Watch modellerinin satışlarının büyük oranda artması ile destek bulacak.

Apple’ın akıllı saatini iPhone modelinden bağımsız bir cihaz haline getirme çabası 2 sene önce başladı. Şirket hücresel veri desteği eklediği akıllı saat modeline App Store açmış ve özel kendi mağazasından birçok uygulama indirilebilmesine olanak tanıyan bazı uygulama geliştiricilerine özel destek vermişti. Apple’ın bu hamleleri beğeniliyor.

İlişkili Yazılar