MacBook Pro patladı!

ABD’li bir Reddit kullanıcısı MacBook Pro’su patladı. MacBook Pro’su patlayan ABD’li kullanıcı konuyu direkt Apple’a bildirdiğini ve bu konuda kendisine ve ailesine herhangi bir zarar gelmediğini açıkladı. Apple’ın dünyanın en güvenilir batarya ve cihazlarını ürettiği bilinse de markanın tüm diğer markalarda olduğu gibi MacBook Pro ve diğer modellerinde olan bataryalar çevresel nedenlerden ve kullanıcı hatası sorunlarından ötürü doğru kullanılmaz ise patlayabilir.

Cihazın aşırı ısınması durumunda kendisini kapatmasını engellemek, cihazı aşırı ısınan bir bölgede kullanmak, fan kanallarını kapatmak cihazın aşırı ısınması ve bataryanın patlamasına sebep olabilir.

Günde binlerce insan tarafından kullanılan MacBook Pro modelinin bu tür bir patlama vakasına karışmış olması, kullanıcıların Apple’ın nasıl yanıt verecek olduğu kullanıcı tarafından ve diğer MacBook Pro kullanıcıları tarafından merak ediliyor.

Teknoloji üreticisi Apple bu konuda nasıl adım atacak henüz bilinmezken, şirketin kullanıcı hatası olmadığı sürece zararı giderecek olduğu beklentisi var. Apple bu konuda yasal olarak herhangi bir basına açıklama yapması gerekmediğinden konu hakkında neler olabileceği sadece MacBook Pro’su patlayan kullanıcıdan öğrenilebilir.

İlişkili Yazılar