Samsung Galaxy M40, Google tarafından onaylandı!

Samsung’un uzun süredir merakla beklenen ve sızdırma haberleriyle gündem yaratan  yeni orta-üst seviye telefonu Galaxy M40 , yarın Hindistan’da lansman yapıyor. Google cihazı resmi olarak onaylaması sayesinde tanıtımdan önce birçok özellik hakkında bilgi sahibi olduk.

Samsung Galaxy M40, Google’ın Android Enterprise programına dahil olması ile Google’ın kurumlara önerdiği telefonlar arasına tanıtılmadan giriş yapmış oldu.

Glaxy M40 ve Galaxy A60 benzerlikleri çok fazla !

Günümüzde Android kullanıcıları, geç gelen güncelleştirmelerin  güvenlik açısından oluşturduğu riskler nedeniyle büyük sorunlar yaşamakta ve oluşan bu riskler nedeniyle kurumsal odaklı odaklı bu programın  odak noktasnın güvenlik olması  kullanıcılar için hayati önem taşıyor. . 

Samsung bu yeni oyuncağında Infinity-O ekran tasarımını kullanmış.Yani, ön kamerayı ekranın sol üst köşesinde yer alan deliğin içerisine yerleştirmiş. Ekran boyutu ise 6.3 inç büyüklüğünde olan cihazın 6 GB RAM’i bulunmakta.

Bunun yanı sıra 128 GB dahili depolama alanı barındıran telefonun işletim sistemi ise Android 9 Pie olacak.

Bu telefonun Çin pazarında Galaxy A60 olarak  satılan  telefonun yeniden adlandırılmış hali olarak piyasaya sürülüp satışa sunulduğu düşünülüyor.

Her iki telefonda da bugüne kadar ortaya çıkan özelliklerin aynılığı dikkat çekiyor. Qualcomm’un Snapdragon 675 işlemcisinin güç verdiği telefon arka tarafında çözünürlüğü 32 MP olan ikinci kamera barındırıyor.

Bunun yanında Galaxy M40’ın yan kısmında Bixby için özel bir tuş bulunurken, Galaxy A60 böyle bir tuşa sahip olmaması da dikkat çekici bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Galaxy M40 hakkında diğer detaylar için yarın gerçekleştirilecek olan lansman bekleniyor.

İlişkili Yazılar