Ücretli Firefox döneminin başlangıç tarihi belli oldu

Mozilla Firefox şirket CEO’su konuyla ilgili açıklama yaparak ücretli versiyonun ne zaman kullanıma sunulacağını açıkladı.

Mozilla ücretli döneme geçişini duyurmasıyla beraber tarihi ekim olarak belirlediklerini açıkladı . Mozilla şirket CEO’su Chris Beard, yeni sürümün VPN ve güvenli bulur depolama gibi özelliklerle beraber Ekim ayında piyasaya sürüleceğini duyurdu.Şirket daha önceden ProtonVPN ile kurduğu ortaklık kapsamında, kullanıcılarına 10 dolarlık bir ücret karşılığında VPN hizmeti satın almalarına olanak tanıyordu.Artık ücretli Firefox ile bu hizmet ücrete dahil edilecek ve ekstra bir ücret ödemeden aylık abonelik ücretini ödeyerek kullanıcıların faydalanmasını sağlayacak. 

Beard ücretsiz Firefox için yaptığı açıklamada yönetici, mevcut özelliklerin ücretlendirme planına dahil edilmediğini belirtti. Abonelik hizmeti sunacaklarını söyleyen Beard, bunun premium bir seviye olacağının altını çizdi.

Ücretli olacak Firefox hakkında henüz fiyat açısından bir bilgi bulunmuyor. Şu an  kullanıcılar ücretsiz Firefox kullanımına devam ediyor.

İlişkili Yazılar