Yeni işletim sistemi HongMeng OS, 1 milyon telefonda yüklü

Uzman ekibi ile kendi işletim sistemini geliştiren Huawei, işletim sisteminin hem kullanıcı deneyimini hemde güvenlik testlerini gerçekleştiriyor.Bu teknoloji devi son günlerde Google’ın Android desteğini Huawei’nin çekmesinin ardından, hemen harekete geçti.

Hız kaybetmeyen Huawei, işletim sisteminin testlerine başladı!

Söylentilere göre Huawei işletim sistemi HongMeng OS yüklü 1 milyon akıllı cihaz test için aktif hale getirildi.Geliştirdiği işletim sistemini ağustos ayında tanıtmak isteyen Huawei, biran önce tanıtmak için temposunu arttırıyor. Son sürat çalışmalarını sürdüren Huawei, yeni bir haberle gündeme geldi. Tanıtılması beklenen telefonların, piyasadaki ürünler mi, yoksa yeni ürünler mi, olduğu akıllarda soru işareti bırakıyor. Yeni bir gelişme ile aracılık şirketi olan Rosenblatt Securities, HongMeng OS işletim sisteminin bütün Android uygulamalarıyla uyumlu olduğunu belirtti.

Bir diğer gelişme ise Huawei yöneticilerinden Yu Chengdong da geliştirilen yeni işletim sisteminin bu sonbahar aylarına hazırlandığını belirtti.Bunların yanında geliştirilen işletim sisteminin tabletler, bilgisayarlar, arabalar, televizyonlar ve akıllı giyilebilir cihazlarda eş zamanlı uyumlu olabileceğini dile getirdi. Geçtiğimiz dönemlerde hep Android’in egemenliği ile ilgili şüpheleri bulunan Huawei’nin ürettiği işletim sistemi için 2012 yılından itibaren geliştirmek için çalıştığı zaten biliniyor.

İlişkili Yazılar