Microsoft Edge’in Linux Platformu Sürümü Yolda

Yazılım devi Microsoft’un üzerinde çalıştığı yeni Microsoft Edge Linux platformu için de çıkacak.

Microsoft’un Chromium temelli yeni internet tarayıcısı Microsoft Edge çalışmaları son hız devam ediyor. Microsoft Edge’in mühendislik ekibi Reddit’te bir soru – cevap etkinliği gerçekleştirdi ve Edge’in geleceği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Windows 10’un çıkışıyla birlikte sadece Windows 10 için yayınlanan Microsoft Edge, kullanıcılardan beklenen ilgiyi göremeyince Chromium tabanlı bir tarayıcı halini aldı. Mac Windows 10 ve Mac sürümünün hazır olduğu Chromium tabanlı Edge’in Windows 7 sürümünün ise kısa süre içerisinde çıkacak.

Microsoft Edge’in Linux platformuna gelip gelmeyeceği merak edilirken tarayıcının Linux platformuna da İzmit escort geleceği ortaya çıktı. Edge mühendis ekibinin Reddit platformu üzerinde gerçekleştirilen soru – cevap etkinliğinde Edge’in Linux sürümü hakkında açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklamada yeni Microsoft Edge’in Linux platformuna gelmesini engelleyecek herhangi bir teknik kısıtlamanın bulunmadığını belirten ekip, Edge’in Linux sürümünü yapmaya henüz hazır olmadıklarını da belirtti. Microsoft’un şu anda Edge’in kararlı sürümüne odaklandığını açıklayan ekip, Edge’in Linux sürümünün de geleceğini ancak şu aralar Edge’in kararlı sürümü üzerinde çalıştıkları için bunun zaman alacağını belirtti. Görünen o ki Chromium tabanlı Microsoft Edge tüm platformlarda olacak ancak Edge’in Linux platformu için çıkacak olan sürümü diğer platformlara göre biraz daha geç çıkacak.

İlişkili Yazılar