Xiaomi MIUI Global Beta Programını Sonlandırdı

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin kendi ve bir alt markası olan Redmi cihazları için sunduğu Android tabanlı arayüz olan MIUI’ın beta sürümleri tüm cihazlara sunuluyordu. Xiaomi yaptığı açıklama ile birlikte artık MIUI beta programının sona erdiğini belirtti.

2010 yılından itibaren Xiaomi ve Redmi modellerine beta olarak MUIU sürümlerinin dağıtılmasını sağlayan MIUI Global Beta programı için yolun sonu göründü. Xiaomi ve Redmi kullanıcılarının MIUI beta yapısı hakkında geri bildirimler ve çeşitli fikirlerini belirtebileceklerini belirten program Mi topluluğunda yayınlanan bir gönderi ile sonlandırılmış oldu.

Duyuru ile birlikte 1 Temmuz tarihinden itibaren MIUI Beta programı sonlandırılacak. MIUI’ın stabil sürümü ise dağıtılmaya devam adana evden eve edecek. Xiaomi kullanıcılarının son zamanlarda MIUI test sürümünü deneyimlemek yerine stabil MIUI sürümlerini test ettiklerini gözlemleyen mühendisler, MIUI beta sürümleri yerine stabil sürümler üzerinde geliştirmeler yapmaya karar verdi. MIUI beta sürümlerinin bir türlü kararlı çalışmaması alınan bu kararda etkili oldu.

Xiaomi, global programın sona ereceğini belirten açıklamasında Çin’de gerçekleşen beta programının sona erip etmeyeceği ile ilgili bir açıklamada bulunmadı. Xiaomi akıllı telefonlarının Çin’de geniş bir kitlesi olduğu düşünüldüğünde Çin’de beta programının devam edeceği söylenebilir.

İlişkili Yazılar