Sony’nin Üç Ana Kameralı Akıllı Telefonu Göründü

Ülkemizdeki faaliyetlerine son veren Sony’nin yeni akıllı telefonu ortaya çıktı. Sony’nin yeni akıllı telefonu üçlü ana kamera kurulumu ile birlikte gelecek.

Japon teknoloji devi Sony’nin yüzü her ne kadar oyun konsolu alanında gülse de akıllı telefon alanında gülmüyordu. Mobil pazarda zarar etmekten bir türlü kurtulamayan Sony, geçtiğimiz günlerde Türkiye ofisini kapatmıştı. Diğer ülkelerdeki ofislerini kapatan Sony mobile operasyonlarını Japonya, Hindistan ve Çin gibi ülkelere kaydırmıştı.

Sony’nin kısa bir süre önce belli bölgeler için satışa sunacağı yeni bir modeli ortaya çıkmıştı. Sony’nin yeni akıllı telefonunun üç kameralı ana kamera sistemi ile birlikte geleceği belli oldu. Sony’nin Xperia 1 modelinin escort bayan İstanbul üstüne konumlandıracağı yeni akıllı telefonunun ismi Xperia 1s ya da Xperia 1v ismiyle gelmesi bekleniyor.

Sony’nin yeni amiral gemisi olacak olan yeni model gücünü Qualcomm Snapdragon 855 işlemci ile gelecek. 9 Temmuz tarihinde Sony tarafından duyurulacak olan yeni akıllı telefonun diğer özellikleri şimdilik bilinmiyor.

Ülkemizde faaliyet göstermeyen Sony’ye yakın kaynakların aktardıklarına göre Sony,  6 arka kameraya sahip özel bir Xperia modeli geliştiriyor. Nokia’nın geçtiğimiz aylarda duyurduğu Nokia 9 PureView modelinin kamera özelliklerinden daha üstün özelliklere sahip olacak olan Sony’nin yeni amiral gemisinin önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor.

İlişkili Yazılar