Amazon Instagram Rakibi Amazon Spark Uygulamasının Fişini Çekti!

Amazon’un Instagram rakibi olarak kullanıma sunduğu Amazon Spark için yolun sonu göründü.

Bugünlerde bir online alışveriş kataloğu haline dönüşen Instagram benzeri bir platform olan ancak Instagram kadar başarılı olamayan Amazon Spark için son göründü. Kullanıcıların amazon.com/spark bağlantısıyla erişebildikleri platform bugünden itibaren tarih oldu. Amazon Spark yeni #FoundItOnAmazon servisine bıraktı. #FoundItOnAmazon servisi Amazon’un Pinterest benzeri bir hizmeti olarak ifade edilebilir.

Instagram’ın alışveriş odaklı bir sürümü olarak hayatımıza giren Amazon Spark, kullanıcıların arkadaşlarını, ilgi duydukları şeyleri, favori markalarını ve ünlü kişileri takip ederek alışveriş yapabileceği bir platformdu. Amazon Spark ile tıpkı Instagram gibi geniş kitleleri hedefleyen Amazon bu hedefinde başarılı olamadı. Amazon tarafından 2017 yılında duyurulan ve sadece 2 yıl ayakta durabilen servis, gönderilen ve hikayelerden oluşuyordu.

Amazon, kapatılan Amazon Spark platformu ile ilgili bir açıklama yapmazken Amazon’un FoundItOnAmazon servisiyle birlikte kullanıcılarına daha iyi ve daha yeni bir deneyim yaşatacağı söyleniyor. Amazon’un alışveriş merkezli yeni bir sosyal medya girişiminin olup olamayacağını ise zaman gösterecek.

İlişkili Yazılar