Android İçin Chrome’un Yeni Sürümü Önemli Bir Özellikle Birlikte Gelecek

Google’ın çok kullanılan internet tarayıcı Google Chrome’un 76 numaralı beta sürümü PC / Mac ve Linux platformunun ardından Android platformu için sunuldu. Yeni beta sürüm ile birlikte Android için Chrome kullanıcıları önemli bir özelliğe sahip olacak.

Android için Chrome’un 76 numaralı beta sürümü yayınlandı. Yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar otomatik karanlık moda ve lazy loading gibi özelliklere sahip olacak. Android için Chrome kullanıcılar lazy loading özelliği sayesinde bir siteyi açtıklarında sadece gördükleri alandaki resimler yüklenecek. Sitelerin devamında bulunan görseller kullanıcılar sayfanın alt kısımlarını görmeyene başlayana kadar inmeyecek. Kullanıcılar bu özellik ile birlikte hem hız artışı hem de veri tasarrufu sağlayacak.

Chrome’un Android sürümünde bazı sitelerde kullanılabilir durumda olan bu özellik 76. sürüm ile birlikte tüm sitelerde kullanılabilir olacak. Android için Chrome 76 ile birlikte ayrıca kullanıcılar karanlık mod özelliğinde de birtakım iyileştirmelere kavuşacak. Kullanıcılar Chrome internet tarayıcısını karanlık modda kullanıyorsa gezindikleri internet siteleri de otomatik olarak karanlık modda açılacak. 

Android için Chrome’un 76. Beta sürümünün ne zaman sona ereceği bilinmiyor ancak siz de bu özelliklere daha önceden kavuşmak istiyorsanız Chrome’un beta programına Google Play Store üzerinden katılabilir ve bu özellikleri kullanıp test etmeye başlayabilirsiniz.

İlişkili Yazılar