Apple AirPods 2 Satışları Beklentilerin Altında Kaldı

Apple’ın kısa bir süre önce satışa sunduğu yeni nesil AirPods modeli beklenen satış rakamına ulaşamadı.

Apple’ın tamamen kablosuz kulaklık modeli AirPods, sunduğu rahatlık ve ses kalitesiyle kullanıcıları tarafından çok beğeniliyor. İlk nesil AirPods modellerinde birtakım iyileştirmeler yapan Apple geçtiğimiz aylarda AirPods 2 modelini satışa sunmuştu. Ortaya çıkan satış rakamlarına göre AirPods 2 satışları ilk nesil AirPods satışlarının çok gerisinde kaldı.

Kablosuz kulaklık pazarında açık ara lider konumunda olan Apple’ın başı, AirPods 2 ile dertte. Counterpoint Research tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre 2019 yılının ilk çeyrek verileri elde edildi. Verilere göre kablosuz kulaklık pazarı 17.5 milyon satış rakamına ulaştı. Satış adana evden eve nakliyat rakamları geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 40’ın üzerinde artış gösterdi.

Verilere göre Apple’ın ilk nesil AirPods modeli yüzde 50’nin üstünde bir satış gerçekleştirdi. Apple’ın geçtiğimiz aylarda satışa sunduğu AirPods 2 modeli ise beklenen ilerlemeyi sağlayamadı.

Samsung’un Galaxy S10 modeli ile birlikte duyurduğu Galaxy Buds kablosuz kulaklıkları yüzde 10 oranında satış rakamı elde ederken Listenin üçüncü sırasında ise Jabra Elite Active 65t bulunuyor. Orijinal AirPods modeline göre daha verimli bir W1 ses yongasına sahip olan AirPods 2’nin satış rakamlarının yılın ikinci çeyreğinde yükselip yükselmeyeceği ise tam bir merak konusu.

İlişkili Yazılar