Cep telefonu web kamerası olarak kullanma

Gelişen teknoloji ile birlikte, cep telefonu sayesinde kameralar cebimize kadar girdi. Fotoğraf ve video çekebiliyor, aynı zamanda ailelerimizle birlikte görüntülü görüşme yapabiliyoruz. Bilgisayarlarda olan kameralar bazen arızalanıyor, bazen de görüntü kalitesi düşük olabiliyor. Android ve İOS yazılıma sahip cep telefonunuz varsa, web kamerası olarak kullanabilirsiniz.

Android Cep Telefonunu Web Kamerası Olarak Kullanma

Android yazılıma sahip cep telefonunu web kamerası kullanmak için programa ihtiyacımız var. Droidcam programını cep telefonunuza ve bilgisayarınıza indirin.

Cep telefonundan programı çalıştırın. Karşınıza çıkacak ekranda Wifi ip ve droidcam port numaralarını not edin.

Bilgisayarınızdaki droidcam programını çalıştırın. Karşınıza çıkacak ekrandaki kutucuklara not ettiğiniz numaraları yazın ve start butonuna basın.

Bağlantı ayarlarını girmeden önce ana ekranda kamera ayarlarını özeleştirerek, görüntü kalitesini arttırabilirsiniz. Android cep telefonu ile bilgisayarınız kısa süre içinde eşleşerek bağlantı kurulacaktır. Droidcam programı sayesinde görüntülü sohbet programlarında da kamera olarak kullanabilirsiniz.

İOS Cep Telefonunu Web Kamerası Olarak Kullanma

EpocCam programını kullanarak İOS yazılıma sahip cep telefonunu web kamerası olarak kullanabilirsiniz. EpocCam programını bilgisayar ve cep telefonuna kurmanız gerekiyor.

Kullanacağınız wifi ağ bağlantısını hem cep telefonunda hem de bilgisayarda kullanılması şarttır. EpocCam programını cep telefonu ve bilgisayarda çalıştırarak, her iki cihazı eşleştirin. Bu işlemleri doğru şekilde yaparsanız, cep telefonunu web kamerası olarak kullanabilirsiniz.

İlişkili Yazılar