Asus, Strix G serisi diz üstü PC’lerini oyunseverlerin beğenisine sundu!

Asus, Strix G serisi diz üstü PC’lerini oyunseverlerin beğenisine sundu!

Tayvan’lı teknoloji şirketi ASUS, oyunsever kullanıcılar için Strix ailesinin en son üyesi Strix G’yi (G531 / G731) kullanıcıların beğenisine sundu.
Bilgisayar firması Asus, son zamanlarda piyasaya sürdüğü yeni diz üstü modelleri ile oyun oynamayı seven kullanıcıların beğenisini toplamaya başladı. Asus son olarak Strix ailesinin en son üyesi Strix G’yi (G531 / G731) kullanıcılara sundu.

Isınma Problemine Çözüm

G531 / G731 kodu ile satışa sunulacak yeni ROG Strix G’nin Türkiye’de de satışa sunulacağı açıklandı. Dizüstü bilgisaytarlar gibi yüksek donanımlı aletler için en büyük sorun olarak görülen aşırı ısınma problemine karşı kendilerine has çözüm sunduklarını ifade eden Asus, aynı zamanda geliştirilen yeni ekran panelleri ile mobil deneyimin en üst seviyeye çıkarıldığı ifade edildi. Isınma problemine karşı daha fazla hava akışına izin veren cihazın altında üstünde ve yanlarında hava kanalları geliştirildi.


ÖZELLİKLER

Asus’un yenilenen Strix G serisindeki G531 modeli 15,6 inç ekran büyüklüğüne sahipken, G731 modeli ise 17,3 inçlik bir büyüklüğe sahip. Her iki ekran da kullanıcılara FULL HD çözünürlükte 144Hz yenileme hızı sunuyor.
Intel Core i7-9750 işlemci, GTX 1660 Ti (6 GB) ekran kartı, 8 GB 2666 MHz DDR4 RAM, 512 GB M.2 PCIe NVMe SSD ve 1 TB 2,5 inç HDD ile donatılan bilgisayarlar kullanıcılara üstün bir oyun deneyimi sunuyor.

İlişkili Yazılar