Android Q Alacak Samsung Modelleri Belli Oldu

Google’ın son Android sürümü olan Android Q alacak Samsung modelleri belli oldu.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Android Q güncelleme takvimi belli oldu. Google’ın geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Google I/O 2019 etkinliğinin ardında beta programını başlattığı Android Q işletim sistemi pek çok yeniliği beraberinde getiriyor. Google’ın Android Q işletim sistemini adana escort duyurmasının ardından akıllı telefon üreticileri de yeni Android sürümünün akıllı telefonlara dağıtılması için çalışmalara başladı. Android cephesinin en büyük üreticilerinden olan Samsung’un güncelleme takvimi belli oldu. İşte Android Q alacak Samsung modelleri. 

Android cephesinin en büyük akıllı telefon üreticisi olan Samsung’un Android Q takviminden pek çok akıllı telefon modeli bulunuyor. Samsung’a yakınlığıyla bilinen Sammobile tarafından aktarılan bilgilere göre Android Q güncellemesi alacak Samsung modelleri şöyle;

Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy S10 Ailesi

Samsung Galaxy S9 Ailesi

Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy A9, A8, A7, A6+ (2018)

Samsung Galaxy A80, A70, A50, A40, A30, A20, A20e, A10

Samsung Galaxy J8+, J8, J6+, J6

Samsung Galaxy M30, M20, M10

Samsung Galaxy Tab S5e, Tam S4

Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019)

Samsung Galaxy Tab A 10.5 (2018)

Samsung Android Q Güncellemesi Yenilikleri

Yeni Android Q güncellemesinin en büyük özelliklerinden birisi karanlık mod özelliği. Kullanıcılar Android Q sürümü ile birlikte akıllı telefonlarını gece düşük ışık koşullarında daha rahat kullanarak göz sağlıklarını koruyabilecek. Yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar pil kullanım detayları üzerinde daha fazla işlem yapabilecekken düşük güç modunu daha kullanışlı bir şekilde kullanabilecek. Android Q işletim sisteminin bir diğer özelliği ise ekran kaydı özelliği olacak. Kullanıcılar ekran kaydı yapmak istediklerinde başka herhangi bir ek uygulamaya ihtiyaç duymadan kolayca ekran kaydı yapabilecek. Yeni güncelleme ile birlikte gelecek olan yeniliklerin önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor. 

İlişkili Yazılar