Huawei Mate 30 Pro Ekran Paneli Ortaya Çıktı

Huawei’in önümüzdeki aylarda tanıtacağı Huawei Mate 30 Pro modelinin ekran paneli ortaya çıktı. 

Çin’in sosyal medya platformu Weibo üzerinden paylaşılan bir gönderi Huawei Mate 30 Pro modelinin ekran panelini gözler önüne serdi. İlk zamanlarda ekrana gömülü bir kamera sistemi ile geleceği aktarılan Mate 30 Pro modelinin ortaya çıkan ekran paneli modelin çentikli ekrana sahip olacağını gösteriyor. 

Mate 20 Pro modeli ile kıyaslandığında Mate 30 Pro modelinin çentikleri daha ince ve kibar duruyor. Ayrıca Huawei Mate 30 Pro modelinde kameralar arasındaki açıklık bulunuyor. Ortaya çıkan bir diğer ekran görüntüsünde ise Huawei Mate 30 modelinin ekrana gömülü bir parmak izi okuyucusuna sahip olacağı görülüyor. Huawei Mate 30 modelinde kullanıcılara hem yüz tanıma hem de parmak izi okuma özelliği sunacak. 

Huawei Mate 30 Pro Özellikleri

Ortaya çıkan son bilgilere göre Huawei Mate 30 Pro 6.71 inç büyüklüğünde QHD çözünürlüğünde OLED ekran ile birlikte 90 Hz ekran tazeleme ile gelecek olan Huawei Mate 30 Pro akıcı bir ekran deneyimi sunacak. 

Kirin 985 işlemcisinden güç alacak ve 5G modem ile birlikte gelecek olan model ayrıca 4.200 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olacak. Mate 30 Pro ayrıca 55W hızlı şarj desteği sunacak. Huawei Mate 30 Pro modellerinin önümüzdeki aylarda tanıtılması bekleniyor. 

 

İlişkili Yazılar