Microsoft Kullanılmayan Hesapları Kapatacak

Teknoloji devi Microsoft kullanılmayan Microsoft hesaplarının kapatılacağını duyurdu. Peki Microsoft’un bu açıklamasına ne anlama geliyor? 

Teknoloji ve yazılım devi Microsoft sahip olduğu Windows işletim sistemi, Microsoft Office yazılımlarının yanında milyonlarca kişi tarafından kullanılan hesapların da sahibi. Kullanıcılar Microsoft hesapları ile Microsoft’un çok kullanılan servisleri olan Skype, Outlook ve Xbox gibi servislere erişebiliyor. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcılar bir süre boyunca Microsoft hesaplarını kullanmadıkları takdirde bu servislere erişemeyecek zira Microsoft hesapları kapatılacak.

Microsoft’tan Kullanıcıları Kızdıracak Açıklama

Microsoft blog gönderisine göre iki yıl süre ile kullanılmayan Microsoft hesapları tamamen kapatılacak. Açıklamada yeni uygulamanın 30 Ağustos 2019 tarihinden itibaren uygulamaya konulacağı belirtildi. Microsoft bu uygulaması ile birlikte kullanılmayan ve botlar tarafından açılmış olan hesaplardan kurtulmayı planlıyor. 

Microsoft açıklamasında hesaplarda aylık ödemeli bir paket olması durumunda kapatılma süresinin uzayacağını ve hesabın borçlu olma durumunda ise hiç kapatılmayacağını belirtti. Microsoft ayrıca aile hesaplarının bir üyesinin hesabının aktif olarak kullanıldığı takdirde hesapların kapatılmayacağını duyurdu. 

Gereksiz hesaplardan kurtulmak ve yeni kullanıcılara yer açmak için böyle bir yol seçen Microsoft mu hamlesiyle pek çok kişinin tepkisini çekmiş durumda. Kullanıcıların hesaplarını kaybetmemesi için ayda bir kez Microsoft hesaplarına giriş yapmasında yar var. 

İlişkili Yazılar