Ulaşımda Türkiye Kart İle Tüm Türkiye Tek Karta Geçiyor

Bir süredir test programında olan ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmeyen Türkiye Kart ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Ulaşımda Türkiye Kart ile tüm Türkiye tek karta geçiyor. 

açıklamada 2019 yılı sonuna kadar 7 şehirde pilot uygulamaya başlanacak Türkiye Kart ile tüm şehirler tek kart uygulamasına geçecek. Türkiye kart ile birlikte şehirler arası yolculuk yapan vatandaşların yaşadığı ulaşım sorunu tarih oluyor. Oldukça kullanışlı olan Türkiye Kart ile birlikte vatandaşlar tek bir ulaşım kartı ile tüm Türkiye’de faaliyet gösteren ulaşım araçlarını kullanabilecek. Türkiye Kart projesi ile ilgili konuşan Bakan Turhan, proje için PTT’yi görevlendirdiklerini ve bu kampsamda PTT’nin gerekli çalışmaları sürdürdüğünü belirtti. Projenin pilot uygulamasının 2019 yılının sonuna kadar İstanbul başta olmak üzere Ankara, Bursa, Kayseri, Kahramanmaraş, Düzce ve Konya’da başlatılacağını belirtti. 

Türkiye Kart ile birlikte vatandaşlar tüm şehirlerde tek bir ulaşım kartı kullanacak ve bu tek kart ile tüm ulaşım araçlarını kullanabilecek. Türkiye Kart’ın tüm Türkiye’de kullanılmaya başlanmasıyla birlikte vatandaşlar tüm Türkiye’de kara, hava ve deniz yolu ulaşım araçlarını kullanabilecek. Bakan Cahit Turhan, Türkiye Kart sayesinde vatandaşların hayatlarının kolaylaşacağını belirtti. 

Türkiye Kart projesinin önümüzdeki yıl tüm Türkiye’de kullanıma sunulması bekleniyor.

İlişkili Yazılar