YouTube Premium Türkiye Fiyatları Neden Farklı?

Tüm Dünya üzerinde kullanıma sunulan YouTube Premium servisi sonunda Türkiye’de de kullanıma sunuldu. YouTube Premium Android ve iOS platformunda fiyatları neden farklı. İşte bu farkın nedeni. 

YouTube Premium servisi artık ülkemizde kullanıma sunuldu. 3 Aylık ücretsiz deneme paketi ile sunulan YouTube Premium paketinin ücreti aylık 16.99 TL olarak açıklandı. YouTube Premium’un web ve Android sürümünde aboneliğin ücreti aylık 16.99 TL olarak gözükürken iOS kullanıcıları için servisin ücreti aylık 21.99 TL olarak görülüyor. YouTube Premium Aile fiyatı ise Web ve Android platformunda 25.99 TL iken iOS platformunda 33.99 TL olarak açıklandı. Arada bireysel paket için 5 TL bir fark olsa da aile paketinde
fark 8 TL’ye çıkıyor. Kullanıcıların tepkisini çeken bu farkın ardından YouTube Türkiye açıklama yaptı.

YouTube Premium Servisi Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

YouTube Premium Türkiye fiyatlarında yaşanan bu fiyat farkının nedenin Apple ile ilgili olduğu, Apple’ın iOS platformu için App Store’dan komisyon aldığı için YouTube Türkiye fiyatlarının iOS platformunda daha yüksek olduğu aktarıldı. 

Kullanıcılara reklamsız olarak YouTube servisine eriştiği ve arka planda video oynatma ile YouTube Music platformuna erişim imkanı sunan YouTube Premium servisi ayrıca “YouTube Originals” içeriklerine de erişim imkanı sunuyor. 

YouTube Premium Türkiye’de Çok Sevildi

Ülkemizde çok kullanılan sosyal medya platformların başında gelen YouTube’un reklamsız sürümü olan YouTube Premium servisi uygun fiyatlı olmasıyla birlikte ülkemizde de çok sevildi. Masaüstü platformunda kullanılan YouTube servisinde reklamlar çeşitli engelleyiciler ile önlenebilirken mobil platformlarda YouTube reklamları engellenemiyor. YouTube Premium ile birlikte kullanıcılar reklamlara artık veda ediyor. 

İlişkili Yazılar