Apple Yeni OLED Ekranlar İçin LG İle Anlaştı

Apple’ın yeni iPhone modellerinde kullanacağı OLED ekranlar için LG ile anlaşmaya vardı. İşte Apple’ın yeni OLED anlaşmasının detayları. 

Teknoloji devi yeni iPhone modellerinde kullanacağı OLED ekranları sadece Samsung’dan almayacak. Apple’ın yeni anlaşmasıyla birlikte OLED ekranlar LG’den de satın alınacak. Apple’a yakınlığı ile bilinen MacRumors iddiasına göre bir analist raporuna göre Apple 2019 yılında çıkacak olan iPhone modellerinde kullanılacak OLED ekranlar için LG ile anlaşmaya vardı.

2019 Yılı iPhone Özellikleri 

Apple’ın yeni iPhone modellerinin tasarımsal olarak bir farklılık sunmayacak. Performans ve kamera özelliklerini geliştirmeye yönelecek olan Apple 2018 yılında duyurduğu iPhone modellerinin ekran boyutlarını koruyacak. 

Yeni iPhone XI modelinin ekran boyuru 5.8 inç büyüklüğünde OLED, iPhone XI Max modelinin ekran boyutu 6.5 inç OLED ekran olacakken iPhone XR 2019 modelinin ekran boyutu ise 6.1 inç LCD olacak. Apple 2020 yılından itibaren tüm iPhone modellerinde OLED ekranlar kullanacak. Apple’ın 2020 yılında duyuracağı iPhone modellerinde kullanacağı OLED ekran tedarikçileri 2019 yılından çözüme kavuşturması gelecekte ekranlardan dolayı bir sorun oluşmasını önlemek için iyi bir adım olabilir. 

İlişkili Yazılar