Huawei Mate 30 Pro Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

Huawei’in yeni amiral gemisi olacak olan Huawei Mate 30 Pro modeli ile ilgili yeni detaylar otaya çıktı. Mate 30 Pro ekran çentiği ile birlikte gelecek. 

Huawei’in önümüzdeki aylarda tanıtacağı yeni Mate 30 ailesinin üst seviye modeli Mate 30 Pro ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Huawei Mate 30 Pro modeli ile ekran üzerindeki kameraları kaldıracağı ve ekrana bütünleşik bir kamera sistemi kullanacağı düşünülüyordu. Sonrasında Huawei Mate 30 Pro modeline dair bir ekran koruyucusu ortaya çıkmış ve Huawei Mate 30 Pro modelinde çentik olacağını gözler önüne sermişti. 

Kullanıcılar her ne kadar bu sızıntıya güvenmek istemeseler de Huawei Mate 30 Pro modelinde ekran çentiği olacağı doğrulandı. Huawei Mate 30 Pro modelinde bulunacak olan çentik Face ID benzeri bir yüz tanıma teknolojisini içerisinde barındıracak. Huawei Mate 30 Pro modeli bu güvenlik sistemini önünde bulunacak olan dörtlü kamera kurulumu ile sağlayacak. 

Huawei Mate 30 Pro Özellikleri

Huawei’in Kirin 985 işlemcisinden güç alacak olan Huawei Mate 30 Pro, 5G desteği sunacak. 55W hızlı şarj desteği sunan 4.200 mAh kapasiteli bir bataryadan beslenecek olan Huawei Mate 30 Pro ayrıca 90 Hz ekran yenileme hızı sunan OLED bir ekran ile birlikte gelecek.

İlişkili Yazılar