Nesnelerin İnterneti İçin Apple’dan SiriOS Hamlesi

Teknoloji devi Apple geleceğin teknolojisi olan nesnelerin interneti için SiriOS işletim sistemini geliştirmeye başladı. İşte Apple’ın SiriOS planı. 

Kararlı işletim sistemleriyle kullanıcıları tarafından büyük beğeni ile kullanılan Apple, geleceğin teknolojisi olarak lanse edilen nesnelerin interneti için yeni bir işletim sistemi geliştirmeye başladı. Yeni işletim sisteminin geliştirme işlemine çoktan başlayan Apple yeni işletim sistemini WWDC 2020 etkinliğinde duyuracak. 

iOS, macOS, tvOS, watchOS ve iPadOS gibi stabil işletim sistemleri bulunan Apple gelecekte herkes tarafından kullanılacağı düşünülen IoT cihazları için SiriOS’i geliştirmeye başladı. Apple’ın bu hamlesi hem HomePod cihazlarında hem de gelecekte duyuracağı IoT cihazlarında kullanılacak. 

İsminden de anlaşılacağı üzere Apple’ın yeni işletim sistemi yapay zeka ile güçlendirilecek ve sesli komutlarla çalışacak. Yeni işletim sisteminde yapay zeka ve makine öğrenimi aktif rol oynayacak. SiriOS işletim sisteminde kullanılacak yapay zeka insanlarla eşit anlama imkanı sunacak. Apple’ın sesli asistanı Siri daha da geliştirilecek ve derin ağ teknolojisini kullanacak. Yeni teknoloji ile Siri artık daha doğal, verimli ve insani bir konuşma sunacak. 

Apple’ın WWDC 2020 etkinliğinde duyuracağı SiriOS ile birlikle bizleri nelerin beklediğini Haziran 2020’de göreceğiz. 

İlişkili Yazılar