Xiaomi Mi Mix 4 Çıkışına Dair Önemli Açıklama

Xiaomi’nin çok sevilen Mi Mix ailesinin yeni üyesi Xiaomi Mi Mix 4 modelinin çıkışına dair önemli açıklama geldi. 

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin bir süredir yeni Mi Mix 4 modeli üzerinde çalıştığı biliniyordu. Xiaomi’nin yeni akıllı telefonun ne zaman çıkacağı Xiaomi kurucularından olan Lin Bin tarafından açıklandı. Lin Bin tarafından yapılan açıklamaya göre Mi Mix 4 modelinin çıkış tarihinin Ağustos olmayacağını açıklıyor. 

Çin’in sosyal medya platformu olan Weibo üzerinden gelen Mi Mix 4 Ağustos ayında gelecek mi sorunu, “Hayır” olarak yanıtlayan Bin, Mi Mix 4’ün çıkış tarihini ise açıklamadı. Xiaomi’ye yakın kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre ise Mi Mix 4 modeli Eylül ayında gerçekleştirilecek özel bir etkinlikte duyurulacak. Mi Mix 3 modelinde bulunan kızaklı kamera sisteminin Mi Mix 4 modelinde olmayacağı düşünülürken Xiaomi’nin Mi Mix 4 modelinde farklı bir ön kamera sistemi kullanacağı düşünülüyor. 

Xiaomi Mi Mix 4 Özellikleri

Xiaomi Mi Mix 4 gücünü Qualcomm’un en güçlü işlemcisi olan ve 7nm üretim teknolojisine sahip olan Snapdragon 855 Plus işlemcisinden alacak. 4.500 mAh kapasiteli bir batarya ile birlikte gelecek olan Xiaomi Mi Mix 4 modeli iddialara göre 100W gazlı şarj desteği sunacak. 12 GB RAM desteği ve 1 TB UFS 3.1 depolama alanı ile birlikte gelecek olan Xiaomi Mi Mix 4 modeli ayrıca 90 Hz ekran tazeleme oranı sunan 2K çözünürlüklü AMOLED ekran ile birlikte gelecek. 64 megapiksel ana kamera ile birlikte gelecek olan Xiaomi Mi Mix 4 modelinin kamerasının da çok konuşulacağı iddia ediliyor. 

İlişkili Yazılar