Yeni iPhone Modelleri 120Hz Ekran Tazeleme İle Gelebilir

Apple’ın bu yıl tanıtacağı iPhone modellerinin özellikler henüz kesin olarak bilinmese de 2020 yılında tanıtılacak iPhone modelleri için ilk bilgiler geldi. 2020 iPhone modelleri 120HZ ekran tazeleme desteği ile birlikte gelebilir. 

Özellikle oyun odaklı akıllı telefon modellerinde gördüğümüz yüksek ekran yenileme hızları kullanıcıların oyun oynarken daha akıcı görüntü elde etmesini sağlıyor. Razer’ın Razer Phone ve Asus’un ROG Phone 2 modellerine gördüğümüz 120HZ ekran yenileme hızı yeni iPhone modellerine de gelebilir. 

Nesnelerin İnterneti İçin Apple’dan SiriOS Hamlesi

Apple şu an en güçlü iPhone modeli olan iPhone XS modelinde 60 Hz ekran yenileme hızına sahip ekranlar kullanıyor. 2020 yılında tanıtılacak olan yeni iPhone modelleri ile birlikte iPhone ekranları daha yüksek ekran tazeleme hızına sahip olacak ve kullanıcılara daha akıcı ekran deneyimi sunacak. 

Twitter üzerinden başarılı analiz ve tahminleriyle adından söz ettiren Ice Universe tarafından aktarılan bilgilere göre Apple iPhone modellerinde kullandığı 60Hz ekranlarını 120 Hz ekranlara yükseltmek için LG ve Samsung ile iş birliği yapıyor. 

Apple 2017 yılında duyurduğu 10.5 inç iPad Pro ve 12.9 iPad Pro modellerinde 120 Hz destekli ekranlar kullanmıştı. Apple’ın bu ekranları OLED teknolojisine sahip değildi. Apple bu ekranlarında LCD ekran kullanmıştı. 2020 yılında tüm cihazlarında OLED ekrana geçiş yapmak isteyen Apple’ın yeni ekranlarını 120Hz tazeleme oranı desteği ile sunması kullanıcılar için faydalı olacaktır. 

İlişkili Yazılar