Huawei Mate 20 X 5G Yakında Satışa Sunulacak

Huawei’in Mayıs ayında duyurusunu gerçekleştirdiği Mate 20 X 5G modeli Çin’de satışa sunulacak. 

Huawei mayıs ayında duyurduğu Mate 20 serisinin 5G destekli modeli daha sonrasında satışa sunulmamıştı. Huawei’in çıkışını unuttuğu düşünülen Huawei Mate 20 X 5G modelinin çok kısa süre içerisinde Çin’de satışa sunulacağı aktarıldı. 

Yeni nesil 5G bağlantı teknolojisini destekleyecek olan Huawei Mate 20 X 5G modeli ile birlikte kullanıcılar gigabit hızlarındaki internet bağlantısına sahip olabilecek. İlk olarak Çin’de satışa sunulacak olan Huawei Mate 20 X 5G modelinin kısa süre içerisinde tüm dünya genelinde satışa sunulması bekleniyor. 

Huawei Mate 30 Lite Çalışırken Görüntülendi

Huawei Mate 20 X 5G modeli ilk olarak Shenzhen, Pekin ve Şangay gibi Çin’in gelişmiş şehirlerinde satışa sunulacak. Mate 20 X 5G ile birlikte Çin’in 5G serüvenide başlamış olacak. İngiltere’de 999 pound olarak açıklanan Huawei Mate 20 X 5G modelinin Çin ve diğer Avrupa ülkelerinde fiyatının 1000 dolar bandında olması bekleniyor. 

26 Temmuz tarihinde Çin’de satışa sunulacak olan modelin 4.200 mAh kapasiteli bir batarya yerine 5.000 mAh kapasiteli bir batarya ile birlikte gelmesi bekleniyor.

İlişkili Yazılar