Rekabet Kurumu’ndan Biletix’e Soruşturma

Haksız rekabeti önlemek için bir dizi önemler alan Rekabet Kurumu, Biletix ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği hakkında soruşturma başlattığını duyurdu. 

Daha önce Turkcell, Türk Telekom, Aral Game ve Google hakkında soruşturma başlatan ve BKM Express’in kapatılmasına karar veren Rekabet Kurumu yeni bir soruşturma başlattığını açıkladı. Rekabet Kurumu, fahiş fiyatlar uygulandığı için Biletix ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği hakkında soruşturma başlattığını açıkladı. 

Rekabet Kurumu’ndan Biletix Açıklaması

Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklamada Biletix’in bilet fiyatlarında fahiş hizmet bedeli, işlem ücreti ve kargo gibi ek masrafları gerekçe gösterip organizatörler çeşitli sözleşmeler imzalayarak rekabeti ihlal edip etmediğinin tespit edilmesi amacıyla ön araştırmanın daha önceden de yürütüldüğü belirtildi. 

Yürütülen ön araştırmada bazı durumların tespit edildiği ve bu nedenle Biletix Bilet Dağıtım Basım ve Ticaret AŞ hakkında soruşturma açılmasının uygun görüldüğü bilgisine yer verildi. Rekabet Kurumu ayrıca Biletix ile birlikte Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) için de soruşturma başlatıldığını belirtti. Soruşturmaların önümüzdeki günlerde sonuçlanması bekleniyor. 

İlişkili Yazılar