Huawei Mate 30 Lite İçin Önemli Tarih Açıklaması

Huawei’in uygun fiyatlı akıllı telefonu Huawei Mate 30 Lite modelinin tanıtılacağı tarih açıklandı. İşte Huawei Mate 30 Lite modelinin tanıtılacağı tarih. 

Huawei’in bir süredir üzerinde çalıştığı Huawei Mate 30 ailesi ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Huawei kaynaklarının yaptığı açıklamaya göre Huawei Çin’de 26 Temmuz tarihinde özel bir etkinlik düzenleyecek. Düzenlenecek etkinlikte Huawei Mate 20 X 5G modeli ile birlikte Huawei Mate 30 Lite modeli de tanıtılacak. Huawei Mate 20 modelinde kullanılan kare kamera sisteminin kullanıldığı Mate 30 Lite modeli, ince çerçeveleri ile dikkat çekiyor. Ülkemizde de satışa sunulacak olan Mate 30 Lite modelinin fiyatının uygun olması bekleniyor. 

Huawei Mate 30 Lite Özellikleri

6.26 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlük sunan LCD bir ekran ile birlikte gelecek olan Mate 30 Lite, üç farklı renk seçeceği ile satışa çıkacak. 48 megapiksel çözünürlüğünde ana kamera, 8 megapiksel çözünürlüğünde ultra geniş açı kamera, 2 megapiksel çözünürlüğünde makro kamera ve 2 megapiksel çözünürlüğünde derinlik kamerasından oluşan dörtlü kare kamera tasarımı ile birlikte gelecek olan Mate 30 Lite modeli gücünü Huawei üretimi Kirin 810 işlemciden alacak.

8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına sahip olacak olan Huawei Mate 30 Lite modeli ayrıca 256 GB dahili depolama alanı sunan modeli de satışa sunulacak. 20W hızlı şarj destekli 4.000 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olacak olan Mate 30 Lite Android Pie işletim sistemi ile birlikte gelecek. 

İlişkili Yazılar