Xiaomi Mi 6 Android Pie Güncellemesi Yolda

Xiaomi’nin çok kullanılan akıllı telefon modellerinde olan Xiaomi Mi 6 modeli için Android Pie güncellemesi dağıtılacak. 

Çinli teknoloji devi Xiaomi bir yandan yeni akıllı telefon modelleri üzerinde çalışırken bir diğer yandan da mevcut akıllı telefonlarına yeni güncellemeler hazırlamaya devam ediyor. Son Android güncellemesi olan Android Pie güncellemesi Xiaomi’nin 2017 yılında tanıttığı Xiaomi Mi 6 modeline dağıtılacak. 

Xiaomi’nin Mi 6 modeline sunacağı Android Pie güncellemesi 1.6 GB boyutunda olacak. Android Pie güncellemesi üzerine şekillenen MIUI 10.4.1.0 güncellemesiyle birlikte Xiaomi Mi 6, Pie güncellemesine kavuşuyor. Android 7.1.1 Nougat güncellemesi ile kutusundan çıkan Mi 6 için Android Q güncellemesi gelmesi beklenmiyor. 

Xiaomi Mi 6 Özellikleri

Xiaomi’nin 2017 yılında duyurduğu Mi 6 modeli gücünü Qualcomm’un Snapdragon 835 işlemcisinden alıyor. 6 GB RAM ile desteklenen Mi 6 modeli 5.15 inç büyüklüğünde 1080 x 1920 piksel çözünürlük sunan Full HD ekranı ile birlikte geliyor. Arkasında 12 megapiksel + 12 megapiksel çözünürlük sunan ikili kamera kurulumuna sahip Mi 6’nin önünde ise 8 megapiksel çözünürlüğünde kamera bulunuyor. 

Xiaomi Redmi 6 ve Redmi 6A modelleri İçin Android Pie güncellemesi Yolda

Xiaomi’nin bir süre önce Android Pie güncellemesini Redmi 6 ve Redmi 6A modelleri için iptal ettiğini duyurmuştu. Kullanıcıların tepkisini çeken bu durumun ardından Xiaomi açıklama yaparak Redmi 6 ve Redmi 6A modeli için Android Pie güncellemesinin de geleceğini açıklamıştı. 

İlişkili Yazılar