Yeni iPhone Modellerinde USB-C Bilmecesi Sürüyor

Apple’ın bu yıl tanıtacağı yeni iPhone modellerine dair yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Apple’ın yeni iPhone modellerinin kullanacağı bağlantı arayüzü belli oldu. Yeni iPhone modelleri USB – C yerine Lightning arayüzü ile birlikte gelecek. 

Eylül ayında tanıtılacak olan yeni iPhone modellerinin neredeyse tüm özellikleri bilinirken geride kalan bir iki özelliği de netleşmeye başladı. Yeni iPhone modellerinin USB C bağlantı noktasıyla geleceği düşünülüyordu ancak ortaya çıkan bilgilere göre yeni iPhone modelleri Lightning bağlantı noktası ile birlikte gelecek. 

Akıllı telefon sektöründeki değişimleri geriden takip eden Apple’ın bu yıl tanıtacağı yeni iPhone modelleri çoktan sızdırıldı. Apple’ın iPhone X tasarımının üzerine koymadan devam ettiği yeni iPhone tasarımlarında değişen tek nokta ise yeni kamera modülü. Eski şık ve kibar kamera modülü yerine dörtlü kameranın bulunduğu bir kaba kamera modülünü iPhone tasarımında kullanan Apple’ın bu tasarımı kullanıcılar tarafından hiç beğenilmedi. 

Yeni iPhone modeleri bir önceki iPhone modellerine benzer ekran boyutlarına sahip olacakken yeni iPhone modellerinin kullanacağı bağlantı noktası da belli oldu. Yeni iPhone modelleri USB C bağlantı noktası yerine Lightning bağlantı noktası ile birlikte gelecek. Apple’ın MacBook ve iPad modellerinde USB – C bağlantı noktasına geçmişken iPhone modellerinde ise neden Lightning bağlantı noktasını tercih ettiği şimdilik bilinmiyor. Yeni iPhone modellerinin tüm özelliklerinin Eylül ayında açıklanması bekleniyor. 

İlişkili Yazılar