WhatsApp’a Çoklu Platform Desteği Gelebilir

Dünyanın en çok kullanılan WhatsApp’a çoklu platform desteği gelebilir. 

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp’ın iOs platformu için yayınlanan beta sürümü ile birlikte önemli yenilikler getirilmişti. Yeni güncellemenin dikkat çeken bir diğer özelliği ise WhatsApp’ın çoklu platform desteği idi. 

Çoklu Platform Desteği WhatsApp’a Gelebilir

WhatsApp’ın ilk olarak iOS platformunda test etmeye başladığı WhatsApp Beta’nın son sürümünün en dikkat çeken özelliklerinden birisi hızlı medya düzenleme özelliği idi. Bir diğer dikkat çeken değişiklik ise WhatsApp’ın 3D Touch kısayollarını artık uygulamadan kaldırmış olması. WhatsApp kullanıcıları yeni beta sürümü ile birlikte artık 3D Touch özelliklerini kullanamayacak. 

Ortaya çıkan bir diğer yenilik ise çoklu platform desteği. WhatsApp kullanıcıları yeni güncelleme ile birlikte WhatsApp hesaplarını iPad cihazları üzerinden de kullanabilecek. Şimdilik iOS için test edilen çoklu platform desteği eğer ki Android işletim sistemine gelirse kullanıcılar WhatsApp kullanırken WhatsApp Web platformu için eşleştirmeli hesap kullanmak zorunda kalmayacak. Kullanıcılar hesaplarını diledikleri platform üzerinden kullanabilecek. 

İlişkili Yazılar