Skype for Business Online Hizmeti Sonlandırılıyor

Microsoft yaptığı açıklama ile birlikte Office 365 paketi ile birlikte gelen Skype for Business Online servisinin sonlandırılacağını duyurdu. 

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Skype for Business Online hizmetinin 31 Temmuz 2021 tarihi itibari ile sonlandırılacağını duyurdu. Skype for Business Online servisi artık Office 365 paketine dahil olmayacak 

Yazılım devi Microsoft’un 2016 yılında duyurduğu Microsoft Teams, Slack uygulamasına rakip olarak çıkarttığı uygulama Skype for Business’ın yerini almaya başlamıştı. Microsoft geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada Mac’e Microsoft Teams uygulaması yerine Skype for Business Online uygulamasının geleceğini açıklasa bile, Skype for Business Online uygulaması Mac’e gelemeyecek. 

Microsoft ayrıca Office 365 ile birlikte artık 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren Skype for Business Online uygulaması yerine Teams uygulamasının ekleneceğini belirtti. Yapılan açıklama Skype ve Skype for Business Online kullanıcılarını etkilemiyor. Microsoft’un bu açıklamasıyla birlikte Skype for Business Online servisi 2021 tarihine kadar kullanılmaya devam edilecek. Microsoft’un bu süre boyunca kullanıcıları Teams uygulamasına geçirip geçiremeyeceğini ise zaman gösterecek. 

İlişkili Yazılar