Apple Arcade’in Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Apple’ın geçtiğimiz aylarda duyurduğu oyun platformu Apple Arcade’in Türkiye fiyatı belli oldu. İşte Apple Arcade’in şok eden Türkiye fiyatı. 

Apple’ın geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği etkinlikte çıkışını müjdelediği Apple Arcade servisinin Amerika fiyatı açıklanmıştı. Amerika’da tüm aile için 4.99 dolar fiyat etiketine sahip olacak olan Apple Arcade servisinin Türkiye fiyatı belli oldu. Amerika fiyatı gayet uygun olan servisinin Türkiye fiyatı ise pek çok kişiyi kızdıracak gibi görünüyor. 

Apple Arcade Türkiye Fiyatı

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen etkinlikte yeni iPhone modeli olan iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max ürünlerini tanıtan Apple etkinlikte ayrıca yeni servislerinin çıkış tarihlerini ve fiyatlarını da duyurmuştu. Apple’ın heyecanla beklenen oyun servisi Apple Arcade’in Amerika fiyatı 4.99 dolar olarak açıklanmıştı. Ülkemiz fiyatı merak edilen Apple Arcade servisinin Türkiye fiyatı 35 TL olarak duyuruldu. 

Apple servisleri genellikle bölgesel fiyatlandırma ile tüketiciler ile buluşuyor. Apple’ın ülkemizde çok kullanılan müzik servisinin Amerika fiyatı 9.99 dolar iken ülkemizde bu fiyat 14.99 TL öğrenciler için ise 6.99 TL olarak belirlenmiş durumda. Kulağa oldukça mantıklı gelen bu fiyatın Apple Arcade için neden geçerli olmadığı ise bilinmiyor. 

Apple Arcade’in Türkiye fiyatı daha şimdilik kullanıcıların tepkisini çekerken Apple Türkiye’nin geri adım atıp atmayacağı ise şimdilik bilinmiyor. 

İlişkili Yazılar