Android 10 Güncellemesi Alacak Samsung Modelleri Belli Oldu

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Android 10 güncelleme takvimi belli oldu. İşte Android 10 güncellemesi alacak olan Samsung modelleri. 

Samsung gelecek ay Android Beta güncellemesini başlatıyor. Samsung’un Android 10 Beta güncellemesinin yakın zamanda başlayacak olmasıyla birlikte Samsung’un hangi modellerinin güncelleme alacağı da belli oldu. 

3 Eylül tarihinde Google Pixel cihazları için yayınlanan Android 10 Beta güncellemesinin ardında diğer akıllı telefon üreticilerinin Android 10 Beta programını ne zaman başlatacağı merak ediliyordu. Android cephesinin lideri olan Samsung’un Android 10 Beta programını gelecek ay başlatacağını açıklamasıyla birlikte hangi Samsung modellerinin Android 10 güncellemesi alacağı da bir anlamda belli olmuş oldu. 

Android güncellemeleri konusunda sık sık eleştirilerin hedefi olan Samsung Android 10 güncellemelerine hızlı bir şekilde başlayıp Android 10 güncellesini modellerine kısa sürede getirmeyi amaçlıyor. Sızdırılan bir görsel ile birlikte Samsung’un Android 10 güncellemesi alacak modelleri de belli olmuş oldu. 

Listete göre Samsung’un S10 ve Note 10 ailesi Android 10 güncellemesini alacak ilk modeller olacak. Note 9 ve S9 modelleri de Android 10 güncellemesini öncelikli alacak modellerden olacak. Samsung’un çok satan Galaxy A ve Galaxy M serisi modelleri de Android 10 güncellemesini alacak. Samsung’un ayrıca tablet modelleri de Android 10 güncellemesini alacak. 

Samsung’un ekim ayı içerisinde Android 10 beta programını başlatacağını düşünürsek 2020 yılı içerisinde Samsung modellerinin Android 10 güncellemesine kavuşacağını söylemek mümkün. Samsung’un Android 10 güncellemesi alacak modellerini aşağıda yer alan görselde bulabilirsiniz. 

İlişkili Yazılar