Huawei Mate 30 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Huawei’nin merakla beklenen Mate 30 tarihinin tanıtım tarihi belli oldu. İşte Mate 30’un tanıtım tarihi. 

Huawei’nin sevilen akıllı telefonu serilerinden Mate ailesinin yeni üyeleri bugün gerçekleştirilecek lansmanda tanıtılacak. İşte Huawei Mate 30 ailesine dair tanıtımdan önce son bilgiler. 

Huawei’nin amiral gemisi serilerinden olan Huawei Mate serisi yenileniyor. Bugün gerçekleştirilecek etkinlikte yeni Mate 30 ailesini tanıtacak olan Huawei Mate 30 Lite, Mate 30 ve Mate 30 Pro modellerini duyuracak. Huawei etkinlikte ayrıca Huawei Watch GT 2 akıllı saatini, MediaPad M6 tabletini ve Huawei TV modelini de tanıtacak. Huawei etkinlikte ayrıca yeni akıllı bileklik modelini de tanıtacak. 

Çentikli ekrana sahip olacak olan Huawei Mate 30 modellerinde iPhone X modellerinden sonra kullanılan gelişmiş yüz tanıma teknolojisi kullanılacak. Huawei Mate 30 ailesinin arkasında ise dairesel kamera kurulumu yer alacak. 

Huawei’nin tanıtacağı bir diğer ürün ise yeni akıllı saat Watch GT 2 olacak. 1.39 inç ekran büyüklüğüne sahip olacak olan akıllı saatin ayrıca 1.2 inç ekran boyutuna sahip sürümü de olacak. Huawei’nin IFA 2019 fuarında tanıttığı Kirin A1 işlemcisinden güç alacak olan Watch GT 2 modellerinin diğer özelliklerinin tanıtımda aktarılması bekleniyor. 

Çinli teknoloji şirketlerinin yeni hedefi akıllı televizyonlar. Kısa bir süre önce Huawei’nin alt markası olan Honor kendi akıllı televizyon modelini tanıtmıştı. Xiaomi’nin de kendi akıllı televizyonunu tanıtmaya hazırlandığı şu günlerde sıra Huawei’e geldi. Şimdilik teknik özellikleri bilinmeyen Huawei’nin akıllı televizyonuna dair tek bilinen şey Huawei’nin kendi işletim sistemi olan Harmony OS ile birlikte gelecek olması. 

Türkiye saati ile 15:00’da başlayacak olan Huawei’nin yeni etkinliği YouTube üzerinden izlenebilecek. 

İlişkili Yazılar