Call of Duty Mobile Önemli Bir Başarıya İmza Attı

1 Ekim tarihinde indirmeye sunulan Call of Duty Mobile önemli bir başarıya imza attı. İşte PUBG Mobile rakibi Call of Duty Mobile’ın imza attığı o başarı.

Oyun severlerin sevdiği oyun serilerinden birisi olan Call of Duty’nin mobil sürümü olan Call of Duty Mobile, 1 Ekim tarihinde App Store ve Google Play Store üzerinden indirmeye sunulmuştu. Call of Duty Mobile oyunun yapımcısı olan Activision tarafından yapılan açıklamada oyunun iki gün içerisinde 20 milyonunun üzerinde indirme sayısına ulaştığını ve 25 ülkenin App Store’unda en popüler uygulama olarak listelendiğini duyurdu.

Sevilen oyun stüdyosu Activision geçtiğimiz günlerde Call of Duty Mobile oyununu indirmeye sunmuştu. Google Play Store ve App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilen oyun, çok kısa süre içerisinde milyonlarca kez indirildi. Oyunculardan tam not alan Call of Duty Mobile oyunu daha şimdiden PUBG Mobile’ın tahtını sallandırmayı başardı. 

Çinli oyun stüdyosu olan Tencent tarafından yapılan Call of Duty Mobile en az PUBG Mobile kadar popüler olmayı başardı. Tencent’in bu arada Fortnite, PUBG Mobile ve Call of Duty Mobile oyunlarını geliştirdiğini söyleyebiliriz. Battle royale dünyasında yaşanan bu sıkı rekabet mobil platformlarda Tencent’in yüzünü güldürüyor.
Açıklanan istatistiklere göre Call of Duty Mobile oyunu sadece ilk gününde 2 milyonun üzerinde indirme sayısına ulaştı. Uygulama marketlerinde kısa sürede liderliğe yükselen oyun ikinci günün sonunda 20 milyon indirmeye ulaştı. Bakalım Call of Duty Mobile, PUBG Mobile’ı tahtından edebilecek mi? 

İlişkili Yazılar