Redmi’den Uygun Fiyat Etiketine Sahip İki Yeni Akıllı Telefon Geliyor

Xiaomi’nin sahibi olduğu Redmi uygun fiyatlı iki yeni akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyor. İşte Redmi’nin uygun fiyat etiketine sahip olacak yeni akıllı telefon modellerinin özellikleri.

Xiaomi’nin alt markası olan ve uygun fiyata sahip güçlü akıllı telefon modelleriyle adından söz ettiren Redmi markasının uygun fiyat etiketine sahip olan iki yeni model üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Redmi’nin uygun fiyat etiketine sahip olacak ilk akıllı telefonu Redmi 8 modeli olacak. Redmi’nin ilk olarak 9 Ekim tarihinde Hindistan’da duyuracağı yeni akıllı telefonu damla çentikli bir tasarıma sahip olacak. Arkasında parmak izi sensörüne sahip olacak olan Redmi 8 modeli gücünü Qualcomm’un giriş seviyesi işlemcilerinden olan Snapdragon 439 işlemcisinden alacak. 3 GB RAM ile desteklenecek olan Redmi 8 modeli arkasında 12 megapiksel çözünürlüğümde ana kameraya ek olarak 2 megapiksel çözünürlüğünde derinlik algılayıcısı kameraya sahip olacak. Redmi 8’in ön kamerası ise 8 megapiksel çözünürlüğünde olacak. 5.000 mAh kapasiteli bataryadan güç alacak olan Redmi 8 3.5 mm kulaklık girişine sahip olacak. 100 dolar fiyat etiketine sahip olacak olan Redmi 8 modelinin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Redmi ayrıca Redmi 8 modelinin yanında dörtlü kameralı bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyor. Herkes için dört kamera sloganı ile duyurulan Redmi’nin yeni modelinin özelliklerinin ilerleyen günlerde netleşmesi bekleniyor. 

İlişkili Yazılar