Google Pay ile Altın Hediye Etme Dönemi

Bu yılın başlarında, Google, Google Pay uygulaması ile Altın satın alma ve satma yeteneğini açıkladı. Bu işlevselliği getirmek için, uluslararası kabul görmüş bir metal ve madencilik servis sağlayıcısı olan MMTC-PAMP ile ortaklık kurdu. Şimdi, teknoloji devi, kullanıcıların başkalarına altın hediye etmelerini sağlayacak yeni bir özellik eklemek istiyor. Bu yeni Google Pay altın hediye seçeneği, uygulamanın kodunda tanımlanmıştır ve geliştirme ve testin nasıl çalıştığına bağlı olarak başlatılabilir veya başlatılamayabilir.

XDA geliştiricileri, Google Pay v48.0.001_RC03’TE bu yeni altın hediye seçeneğini gördü. Raporda, yeni sürümün yeni dizeler içerdiğini ve Google’ın kullanıcıların birbirlerine altın hediye etmelerini sağlayacak bir özellik üzerinde çalıştığını belirtti. Bu özelliğin nasıl çalıştığı ya da kimler tarafından görülebildiği hakkında ise bir bilgi yok. Belirtildiği gibi, kod, işin başladığını göstermektedir, ancak geliştirme veya test aşamasında bir şeyler ters giderse, geliştiriciler fişi çekmeye karar verebilir.

Nisan ayında, altın ticaret uygulaması Nisan ayında başlatıldı ve Google Pay kullanıcılarının yüzde 99.99 ve 24 ayar altın satın almasına izin verdi. Google, satın alınan herhangi bir değerin altının MMTC-PAMP adına güvenli kasalarda saklanacağını belirtiyor. Kullanıcılar, her birkaç saniyede bir yenilenen Google Pay uygulamasında gösterildiği gibi, yenilenen altınları herhangi bir zamanda satın alabilir ve satabilirler.

Google Pay geçen yıl ülkede çok popüler oldu. Eylül ayında düzenlenen ‘Hindistan için Google’ etkinliğinin beşinci baskısında Google, Google Pay’ın phonepe’yi 67 milyon aylık aktif kullanıcıya (MAU) düşürdüğünü açıkladı. Teknoloji devi, eylül ayından önceki 12 aylarında üç katına çıktığını ve yüz binlerce çevrimdışı ve çevrimiçi tüccar ile yılda 110 milyar dolardan fazla işlem yaptığını söylüyor.

İlişkili Yazılar