Burun Karıştırmanın Faydaları Ortaya Çıkarıldı

Yapılan araştırma da burun karıştırmanın ve hatta yemenin sağlığa faydalı olduğu açığa çıktı.

Çocukluğumuzda burun karıştırmanın ne kadar çirkin bir davranış olduğu öğretilir.

Evet, hijyenik değil ve bunun yanı sıra burun karıştırma esnasında burun deliklerinizin içinde bulunan hassas deriye zarar verirsek sinüs enfeksiyonlarını tetiklenebilir.

Ama, yeni tarihlerde yapılan bir araştırma burun karıştıran insanların daha sağlıklı olduğunu savunur nitelikte. Uzmanlara göre çocuğumuzu burun karıştırırken görüş isek karışmamamız gerekiyor.

Araştırma bilgilerinin ikinci kısmını yazıyoruz. Okumadan önce midenizi hazırlayın. Profesör Bischinger, burundan çıkardığınız kuru kalıntıların yenmesinin bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkili olduğunu açıkladı. Yaptığı açıklama da ise “Burun, bakterilerin biriktiği bir filtre gibi. Bu birikintiler bağırsağınıza indiğinde ilaç görevi görüyor.” İfadelerini kullandı.

Bilim insanlarından aldığımız bilgilere göre nasal mukusu iyi bakteriler barındırıyor. Ve bu bakterilerin dişlere yapışarak , dişlerimizin çürümesine neden olan bakterileri ağzımın içindeyken önlüyor. İyi bakteriler tarafından zengin olan nasal mukusunun dişlere ve diş çürüklerine olan bu faydasını bulduktan sonra uzmanlar, sümüğü diş macunu yapımı aşamasında içerik olarak kullanma fikri üzerinde konuşuyor. Çalışmalara başlandı.

Amerikan Mikrobiyoloji Derneği’nin bu bulgularının yanı sıra , süöüğün solunum enfeksiyonlarına iyi geldiği söylendi. Hatta yararlı bakteri bakımından zengin olan nasal mukusu mide ülserini önlüyor ve hatta HIV’i önlediği gerçeğini de aynı zamanda gösterdi.

 

 

 

İlişkili Yazılar