Bizi Bağlayan İnternetin Önemi

İnsanların hayatında birçok şeyin önemli olduğu gibi internetin de bir önemi vardır. Özellikle de insan hayatını kolaylaştırma da çok büyük rollere sahip olan internet, insanların bilgi alma da kullandığı ilk yöntemlerden bir tanesidir. Geçmişte internetin olmaması bazı konularda insanlara sıkıntı yarabilecek durumda iken 21.yüzyılda internetin önemini tüm insanlık anlamış durumdadır. İnternet sadece bilgi vermek için değil insanları bir araya getirmek için de vardır.

İnternet aynı zamanda farklı şehir, ülke ya da kıtalardaki insanların saniyeler içinde birbirlerinin sesini duymasını ya da görüntülü konuşarak birbirlerini görmesini sağlayan araçtır. Yani internet insanları bir araya getiren bir bağ rolünü üstlenir. İnternetin güzel şeylerde büyük önem taşımasının yanı sıra kötü sayılabilecek tarafları da vardır. Özellikle insanların internet ile çok ilgilenmesi durumunda insanların hastalanmalarında ciddi görevler üstlenen internet göz bozukluğu, duruş bozukluğu, uykusuzluk gibi birçok hastalığında da beraberinde getirir. Kötü yanının olmasının yanında bir o kadar da iyi durumları göze çarpmaktadır internetin. Gerçek hayatta hiç görüşmemiş insanların internet ortamında tanışmaları çok zor değil.

Bir Bilgiyi Saniyeler İçinde İnternet Aracılığıyla Bulabilirler

Eski tarihlerde insanlar bir konu hakkında bilgi sahibi olmak için saatlerce ansiklopedilerin başından kalkmaz iken, şimdiki tarihlerde sadece saniyeler içinde aynı bilgiyi internet aracılığıyla bulabilirler. Bu durum insanların hayatına oldukça kolaylık sağlamaktadır. İnternetin başka bir kolaylığı ise, insanların banka ile olan sorunlarını bankamatiklerde ve bankalarda sıra beklemelerine gerek kalmadan saniyeler içinde halledebilir.

Binlerce Kitabı İnsanların Önlerine Sunabilir

İnternetin önemi insan hayatında vazgeçilmez bir hale dönüşmüştür. Hatta internetten uzaklaşan ve internetsiz yapamayan bazı insanların “nomofobi” olarak bilinen hastalığa yakalandıkları bilinmektedir. Bu hastalık insanların internetten uzaklaştıkları zaman ortaya çıkar ve insanların sağlığını tehlikeye atar. İnternetle sürekli haşır neşir olan insanların çoğunlukla yakalandığı bu hastalık türlerine yakalanmamak için interneti gerektiği zaman kullanmak gerekir. Yeni çıkan kitapların bile internetten okunduğu göze çarpar. Çünkü internet sadece saniyeler içinde binlerce kitabı insanların önlerine sunabilir. Bu kolaylıkların olması durumunda göz bozukluklarının ortaya çıkma durumu olası bir durumdur.

İlişkili Yazılar