Honor’un Yeni Tableti Honor Tab 5

Huawei’nin alt markası olan Honor’un giriş segmentindeki tableti Honor Tab 5 tanıtıldı. Segmentine göre göz dolduran bir tasarıma sahip olan cihaz, tasarımıyla 2016 yılında tanıtılan Honor 6x’i hatırlatıyor.
Honor Tab 5’in Tasarımı ve Teknik Özellikleri
Honor Tab 5, arka paneli metalden üretilmiş ve panelin kenarlarında plastik malzeme tercih edilmiş bir tablet. 8 inçlik Full HD ekranla gelecek olan Honor Tab 5, gücünü Kirin 710 işlemcisinden alacak. Tüketicinin tercihine göre 3GB ve 4GB RAM seçenekleri, 32GB ve 64GB dahili depolama alanlarıyla gelecek olan cihaz, microSD kart desteği ile dahili depolama alanının 512GB’a yükseltilmesine olanak sağlayacak.

Grafik işlemcisi olarak ARM Mali G5’in uygun görüldüğü Honor Tab 5, arka ve ön panelde 8MP çözünürlük sağlayan kameralarla donatılmış. Ancak kameralara ek olarak LED flaş bulunmaması ise büyük bir eksik olarak görülüyor. Tabletin alt ve üst kenarlarına yerleştirilmiş hoparlörler sayesinde, video izlerken kaliteli bir ses deneyimi yaşamak mümkün hale gelecek. Oyun performansını en kaliteli hale getirmek için GPU Turbo 2.0 teknolojisinden destek alan cihaz, kutusundan 5100 mAh kapasiteli bir batarya ile çıkacak.
Honor Tab 5’in Fiyatı
Honor Tab 5 hücresel ve Wi-Fi seçenekleri bulunan versiyonları ile satışa sunulacak. Şu an için Çin pazarında satışına başlanan tabletin, sadece Wi-Fi barındıran modeli 164 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacak. Eğer hücresel (SIM kart girişi barındıran) ve Wi-Fi’lı modeli tercih ederseniz, 209 doları gözden çıkarmanız gerekecek.

İlişkili Yazılar