Banabi Trabzon’da Hizmete Başladı

Türkiye’nin en pahalı ve en önde gelen internet girişimi Yemeksepeti’nin iştiraki market servisi olan Banabi, Trabzon’da da hizmet vermeye başladı.

Market alışverişlerini eve kadar taşıyan girişim olan Banabi, geçtiğimiz Ağustos ayında Eskişehir’de hizmet vermeye başlamıştı. Hizmet verdiği şehirlerin arasına Karadeniz’in gözdesi Trabzon’u da ekleyen Banabi, 2019 yılına damgasını vurmayı başardı.

Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın’ın Twitter hesabından paylaşımı ile Trabzon’da hizmet vermeye başladığını duyurdu. Şuan için sadece Kalkınma Mahallesi’nde hizmete başlayan Banabi, kısa zamanda tüm Trabzon’da hizmet vermeyi amaçlıyor.

Bu yılın en dikkat çeken internet girişimlerinden biri olmayı başaran Banabi’nin en büyük rakibi ise Getir dikkat çekiyor. Getir uygulaması ile kıran kırana bir rekabet gözler önünde sürüyor.

Banabi, 2019’un Nisan ayında kullanıcılara hizmet vermeye başlamıştı. İlk olarak İstanbul ve İzmir’de faaliyet gösteren girişim, Ankara, Antalya, Eskişehir’in ardından şimdi de Trabzon’da faaliyete geçti. Yemeksepeti tarafından kurulan ve yönetilen hizmet, kullanıcılarının market alışverişlerini internet üzerinden yapmasına olanak sağlaması ile dikkat çekiyor. IOS, Android ve web ortamından hizmet satın alınabiliryor. En büyük rakibi Getir’den fiyat olarak daha ucuz olduğu belirtilen uygulamadan, çok ufak taşıma ücretleri ile market alışverişlerinizi evinize kadar sipariş etmenize olanak sağlıyor.

İnternet girişimleri ile dikkat çeken Nevzat Aydın’ın ise Banabi girişimine de güvendiği çok açık ortada. Siz Banabi hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlişkili Yazılar