WhatsApp’ta Mesajlar Otomatik Silinecek

Son zamanlarda karanlık mod ile gelen whatsapp için yeni bir Mesaj Sistemi geliştiriliyor. Yeni mesajlaşma sistemi sayesinde, daha az hafıza kullanılması sağlanacak. Whatsapp, gelen ve okunan mesajları silmek için nasıl bir proje geliştiriyor? Detaylar haberimizde.

Whatsapp Okunan Mesajları Otomatik Silecek

Android ve iOS için beta güncellemelerinde yeni bir özellik keşfedildi. Geliştirilmekte olan sistem, belirli bir süre sonra mesajları otomatik olarak kaldırıyor. Daha önce hali hazırda otomatik olarak kullanılan bu özelllik, artık kullanıcıların isteğine bırakıldı ve bu kez ayarlanabilir olacak.

İlk olarka Android için Whatsapp Beta 2.19.275 ile keşfedilen yeni özellik, grup konuşmaları için hazır olduğu ortaya çıktı. Android için Whatsapp Beta 2.19.348 güncellemesi yeni zaman seçenekleri ile geldi.

Bugün yayınlanan iOS için Whatsapp Beta 2.20.10.23/24 yazılımı, sistemin bireysel konuşmalar için geleceğini gösterdi. Kullanıcılar artık okuduğu mesajların ne zaman sonra silinmiş olacağına karar verecek.

Gruplar genellikle telefonun kaynaklarını tüketen çok sayıda mesaja sahip. Gerekli olmayan ancak artık silinmesi gereken iletiler sorunlara neden oluyordu. Grup yöneticileri bu mesajların ne zaman silineceğini ayarlayabilir konuma getirildi.

Mesaj silme işlemini zaman içinde yayan güncelleştirmenin tek tek konuşmalar için getirilip getirilmeyeceği henüz belli değil. Çünkü whatsapp’ın grup konuşmalarına daha fazla odaklandığı biliniyor. Yeni uygulamanın çıkış tarihi belli değil.

1 saat, 1 gün, 1 Hafta, 1 ay ve 1 yıl gibi ileti silme seçenekleri devre dışı bırakılabilir. Grup yöneticisi bir iletiyi 1 saat sonra silebilir. Diğer seçenekler de zaman çerçevesi içinde çalışır.

İlişkili Yazılar