Messenger Uygulamasına Facebook Şartı Geldi

Facebook’un facebook’suz bir hizmeti olan ve bugüne kadar Facebook’suz kullanılabilen Messenger, önemli bir gelişme ile kullanıcılarını üzdü. Bugünden itibaren, Facebook Messenger uygulamasını kullanmanız için facebook hesabı şartı geldi ve Facebook hesabı olmayanlar Messenger’ı kullanamayacak.

Facebook’un ve Facebook’un popüler mesajlaşma uygulaması olan Messenger, kullanıcılara Facebook’tan ayrı bir uygulama olarak sunuluyordu. Başka bir deyişle, telefon numarasına sahip kullanıcılar Messenger üzerinden iletişim halinde kalabiliyorlardı. Ancak Facebook, yeni bir kararla bunu değiştirmeye hazırlanıyor.

Facebook hesapları, Messenger uygulamasına bağlamak için gerekli hale getirildi. Başka bir deyişle, “Facebook Hesabım olmadan Messenger’a giriş yapabilir miyim?”  sorusuna olumsuz bir cevap var. Cevap hayır, Messenger’ı kullanmak için bir Facebook hesabı oluşturmanız gerekli hale getirildi.

Messenger kullanıcıları daha sonra Facebook hesaplarını oluşturmalı veya yeniden etkinleştirmelidir; veya başka bir alternatif uygulama kullanmanız gerekecektir. Bununla birlikte, kullanıcıların endişe duyduğu şey, whatsapp için benzer bir gereksinim olasılığıdır. Ancak WhatsApp’ın facebook ile doğrudan bir bağlantısının olmaması, bu ihtimali epey düşürüyor. WhatsApp kullanmaya devam etmek için muhtemelen, herhangi bir Facebook hesabına ihtiyaç duyulmayacak.

İlişkili Yazılar